Eshte Mire Te jesh i pari
 
ForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rregullat e forumit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 15
Join date : 28/11/2010
Age : 24
Location : Prishtina

MesazhTitulli: Rregullat e forumit   Sun Nov 28, 2010 5:43 pm

Megjithatë administratorët dhe moderatorët e KosovaON do të përpiqen të mbajnë të gjitha mesazhet e pakëndshme të ketij forumi, është një gjë e pamundshme për ne të shikojmë cdo mesazh. Të gjitha mesazhet shprehin këndvështrimet e autorit, dhe vetëm autori dhe vetëm ai është i përgjigjshëm për cdo përmbajtje mesazhi.

Duke rënë dakord me këto rregulla, ju tashmë e dini që ju nuk duhet të postoni asnjë mesazh që është jashtë teme, vulgar, sharje, racizëm, presione të llojeve të ndryshëm dhe gjithashtu mosbindja juaj ndaj rregullores në cdo nën-forum përkatës.
Webmasterat e KosovaON rezervojnë të drejtën për të lëvizur, redaktuar, hequr, mbyllur, fshirë për c'farëdo lloj arsyeje.

1. Jo ofendime apo sharje ndaj antarëve të forumi
Ndalohen rreptësisht postimet që kanë për qëllim të shajnë me fjalë ofenduese drejtpërdrejt ndonjë antarë të forumit. Shkelja e kësaj pike do sjellë si pasojë paralajmërimin për heqje e së drejtës së postimit në forum ose në përjashtim definitiv nga KosovaON.Gjithashtu fjalët banale në forum janë të ndaluara.

2. Jo Chit-Chat në Forum
Tek anjë tem nuk ka chit chat dhe asnjë forum. Përpos atyre temave argëtuase që janë pikërisht për këtë punë.

3. Jo postimeve pornografike
Ndalohen postimet me përmbajtje pronografike (shkrime, foto, lidhje në faqe të tilla). Shkelja e kësaj pike do të sjelle si pasojë paralajmërim për heqjen e së drejëts së postimit në forum.

4. Duhet të respektoni mendimin ndryshe
Nëse e keni të vështirë të pranoni mendimin ndryshe dhe mundoheni të impononi mendimet tuaja me forcë, sinqerisht, ju jeni në vendin e gabuar KosovaON nuk është forumi juaj, duhet të pranoni mendimin tuaj dhe të leni edhe tjerët të shprehin mendimet e tyre pa i imponuar ata.

5. Temat e njëjta (me të njëjtën tematikë) - BASHKOHEN, TRASFEROHEN ose FSHIHEN
Postimet duhet ti përkasin temës përkatëse si dhe gjithashtu temat e reja duhen ti përkasin kategorisë përkatëse. Në rast të kundërt postimi do ndryshohet ose fshihet, ose tema do të transferohet.

6. Postimet e mesazheve janë pronë e KosovaON
Çdo postim konsiderohet pronë e forumit dhe si e tillë i perket forumit të vendos se çdo bëhet me to. Në rast se keni ndonjë koment personal për ndonjë postim, mund të kontaktoni stafin e forumit.

7. Nuk lejohen reklamat ose propaganda
Reklama e gjëra të paautorizuara në KosovaON janë rreptësisht të ndaluara. Një gjest i tillë do të rezultojë në fshirjën ose editimin e mesazhit nga stafi i forumit.

8. Përmbajtja e Temave
Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJË përgjegjësi për temat e hapura nga anëtarë të ndryshëm rreth opinioneve të tyre, por merr masa kur temat e hapura apo postimet e bëra janë KUNDËR rregullores së forumit.

9. Nuk duhet të bëni dallime krahinore
Pavarësisht se çfarë paragjykime krahinore ju mund të keni si anëtar i forumit, kur të hyni në KosovaON, këto paragjykime nuk duhet ti sillni me vete. Ata shqiptarë që bëjnë dallime midis vëllezërve dhe motrave të një gjaku (si psh: me fjalët maqedonas, kosovar), apo edhe dallime fetare (si psh: myslimanë, katolik) nuk janë të mirëpritur në KosovaON. Të gjithë ata anëtarë që bëjnë dallime të tilla krahinore përjashtohen mënjeherë nga forumi!

Me Rrespekt Stafi i KosovaONfullforum;)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaonline.forumsr.com
 
Rregullat e forumit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
KosovaOnline :: KosovaOnline :: KosovaOnline-
Kërce tek: